Arhiva » Vesti » RTS 22.06.2008

Usaglašeni programski principi nove vlade

RTS nedelja, 22. jun 2008.
Predstavnici kolicije 'Za evropsku Srbiju' i partija okupljenih oko Socijalističke partije Srbije razgovarali su o programu rada buduće vlade, saopštila je Demokratska stranka.

Kako se navodi, 'na sastanku su usaglašeni programski principi vlade, a razgovori će biti nastavljeni i intenzivno vođeni narednih dana kako bi Srbija ubrzo dobila stabilnu, socijalno odgovornu vladu'.

'Vođeni su ozbiljni i konstruktivni razgovori o programu i prioritetima rada buduće vlade', rekao je Tanjugu predsednik Partije ujedinjenih penzionera Srbije Jovan Krkobabić. On je naveo da na sastanku nije bilo reči o kadrovskim rešenjima buduće vlade.

Krkobabić je rekao da će posle održavanja Glavnog odbora SPS i izbora predsednika Skupštine Srbije biti nastavljeni razgovori o formiranju vlade, kada će biti razgovarano i o personalnim rešenjima.

Pregovori su vođeni u rezidenciji predsednika Srbije Borisa Tadića.

Zvanični pregovori o formiranju vlade između liste 'Za evropsku Srbiju' i koalicije okupljene oko socijalista počeli su u subotu.

Prema dosadašnjim nezvaničnim informacijama, koalicija SPS-PUPS-JS imaće dva potpredsednička mesta, kao i resore policije, energetike, prosvete i infrastrukture.

G17 plus u budućoj Vladi imala bi šest mesta - potpredsednika vlade i resore ekonomije, NIP, telekomunikacija, zdravlja, sporta i omladine, nauke i kulture.

Predsednik Saveza vojvođanskih Mađara Ištvan Pastor rekao je za agenciju Beta da Mađarska koalicija ne traži resor u budućoj vladi, već mesta predsednika Skupštine Vojvodine i gradonačelnika Subotice.

SPO, prema ranijim najavama, zahteva da dobije jedno od važnijih političkih ili ekonomskih resora.

Sandžačko demokratska partija će u novoj vladi dobiti resor za rad i socijalnu politiku.

Preuzeto sa sajta rts.co.yu »

Povezane vesti

Usaglašeni programski principi buduće Vlade

Mondo nedelja, 22. jun 2008.

ZES I SPS usaglasili principe

B92 nedelja, 22. jun 2008.

Pregovori koalicija oko DS-a i SPS-a

RTS nedelja, 22. jun 2008.

Danas nastavak pregovora DS i SPS o vladi

RTV nedelja, 22. jun 2008.

Komentari

Pošaljite vaš komentar »
22.06.2008 09:05
Toške
Eto kako jedna minorna stranka, uz to opterećena zloglasnim nasleđem, ulazi na mala vrata u počitički život Srbije. Dobili su i više nego što su se nadali. Pokazuje se po ko zna koji put da je politika najprljavija od svih rabota.
22.06.2008 11:24
sneza
I BI dan, na žalost mnogih. Formiraće se Vlada i to sa SPS-om, vreme je za pomirenje. Ovo je jedna zemlja, jedan narod, jedan cilj, a to je bolja budućnost ove zemlje. Ako je velika većina ove nacije to shvatila, a jeste, onda je sve jasno. Iako smatram da je ideološki SPS bliži Radikalima i DSS, koji prolazi kroz neku mutaciju, izgleda mi da su prelomili. Iako im je V. Ilić pretio, iako su vršeni pritisci na njih. Još i da se u BG stvari reše i biće sve dobro, možemo mirno da zaspimo. Mislim da će ova Vlada ovoga puta stvarno krenuti napred, jer smo pri kraju svih iskušenja koja su stavljana pred nas. Kosovo je nažalost izgubljeno i za to niko nije kriv., ni Milošević, jer je on u mnogo težim okolnostima po zemlju stavljan na velika iskušenja. Još i da se ovi Radikali malo glancnu i kultivišu, izbace ekstremiste i opet ćemo biti JEDNA ZEMLJA; JEDAN NAROD. OVO JESTE Nacionalna Vlada, jer su se dve kontroverze našle pod istom kapom. Nadajmo se dobrom i biće dobro.
22.06.2008 13:16
Slobodan
Koliko košta danas obraz, gospodo?
22.06.2008 14:55
Lik Belgrade
Snezo, zaista te molim da malo pripazis kakve komentare dajes.
Vidi se da zaista nemas pojma o politici.
Kosovo nije izgubljeno Nikada dok to mi ne potpisemo. A zbog takvih kao sto si ti se drzava gubi. Jednostavno postoji i dalje rezolucija po kojoj je Kosmet sastavni deo Srbije i dok je to na snazo to je nasa teritorija.
Ocigledno ja da se jako malo razumes u neke stvari i moj ti je savet da radis ono sto vec radis.
22.06.2008 16:17
sneza
O Kosovu mi ne pričajte, gospodine LIK BELGRADE. Na Kosovu sam gotovo ceo svoj život i rat i bombardovanje videla izbliza. Zato mi je ovo smešno. Najneposrednije sam upućena u sva zbivanja tamo ali za razliku od vas imam intelekt i zdrav rezon. Takvi kao vi, usijane glave dovele su do kraha svega. Da smo bili pametniji ne bi se desilo to što se desilo. Ali šta je tu je. Sačekajmo da se konsolidujemo, da ekonomski ojačamo i povratimo ugled, pridobijemo što više pristalica u svetu i povratimo izgubljeno. Da li ću to ja doživim ili moje potomstvo ne znam, ali pravda će biti zadovoljena. Uzgred, to što ja radim je toliko politički koherentno, da mi je ovakva konstatacija smešna i transparentna. Jasno je iz kakvih krugova dolazi. Predlažem vam edukaciju, ako vaš intelekt to može da podnese. Ali po vašoj retorici jasno mi je kakvom društvenom sloju i soju pripadate.
22.06.2008 16:58
pukovnik
Kakva nas je idila strefila. Mi smo jedna zemlja,(ne znam kako smo jedna zemlja a Kosovo i Metohija u to nisu uracunati) jedan narod (kako to jedan narod, pa zar pored Srba nema bar i ostalih, cak ih i ne nabrajali). Ustvari kad malo bolje razmisli mi smo jadna zemlja, zapravo u jednoumlju. Formiraće se Vlada i to DS-a i jos nekoliko, skoca i konopca skupljene grupe oko SPS-a. Tesko zemlji kojoj je ova vlada buducnost. Ako je velika većina gradjana ove zemlje 38% od onih koji su birali, onda sam ja lutao kad se matematika ucila. Naprotiv velika vecina je dozvolila da joj manjina kroji kapu. Ali sta je, tu je, i ja na sve to kazem: Trla baba lan da joj prodje dan.
22.06.2008 19:53
Demokrata
Slazem se sa Snezom u mnogim stvarima. Pozdravljam buducu proevropsku vladu.
22.06.2008 20:36
itl
Slazem se sa Snezom!!! Ljudi se menjaju, a i stranke. Sve je bolje od Kostunjavog i radikala!!! P. S. Zao mi je pukovnice, ali pukli ste definitivno!!! Vala dosta ste unistavali Srbiju, a bogami i okolinu!!!
23.06.2008 11:52
Nemanja
Sta god mi mislili o radikalima na kraju su ispali najcasniji... Dok sps se za saku para prodao a ds zarad vlasti pokazao svoje lice i ponizio se jer se sada klanja sps-u
Pošaljite vaš komentar »

Komentari na drugim sajtovima


Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi