Fudbal: Spartak posle preokreta do pobede nad Kolubarom

Subotica.com 10.04.2022  |  Subotica.com

Spartak je nakon preokreta stigao do trijumfa protiv Kolubare u 30. kolu Superlige. Slavili su „golubovi“ sa 4:3 nad ekipom iz Lazarevca i to golom u sudijskoj nadoknadi remena. Gosti su imali prednost posle 45. minuta, dok je nastavak pripao Subotičanima koji su posle preokreta stigli do trijumfa koji im daje nadu da se nađu u plejofu, ukoliko im ostali rezultati budu išli na ruku.

Domaćin je prvi zapretio i to preko Nikole Srećkovića u devetom minutu nakon dobrog pasa Lazara Tufegdžića, ali je Dejan Stanivuković bio na mestu i lopta je završila u njegovom naručju. Kako je vreme odmicalo Subotičani su imali veću inicijativu na terenu, ali je svaki pokušaj plavo – belih pred golom Kolubare neutralisan u potpunosti. I pored toga Spartak je pokušavao da dođe do pogotka, završnica je izostala. U 29. minutu Nemanja Nikolić je odlično asistirao