Plivanje: Sjajan rezultat Spartaka na Letnjem prvenstvu Srbije, osvojeno 27 medalja

Subotica.com 15.06.2022  |  Subotica.com

Proteklog vikenda u Beogradu na bazenima sportskog centra Košutnjak je održano Letnje prvenstvo Srbije za juniore i seniore gde se nadmetalo 38 klubova sa oko 350 takmičara.

Spartak je nastupio sa 14 takmičara koji su se okitili sa 27 medalja i u izuzetno jakoj konkurenciji zauzeli sedmo mesto u ekipnom plasmanu. Pojedinačni rezultati: Jovana Đurić osvojila je u apsolutnoj kategoriji zlatnu medalju na 1500m kraul, srebrnu na 800m kraul i dve bronzane na 400m kraul i 400m mešovito. Andrej Barna je osvojio prvo mesto na 200m kraul u apsolutnoj konkurenciji. Nikola Koltin se okitio zlatnim medaljama na 200m prsno u apsolutnoj, na 200m