Španci zadali još jedan udarac Srbiji: Miomir Kecmanović posle velike borbe poražen u Dejvis kupu

Večernje novosti 14.09.2022  |  Novosti online

ŠANSU da izjednači rezultat u duelu između Srbije i Španije u okviru Dejvis kupa imao je Miomir Kecmanović, koji je ukrstio rekete sa Rebertom Bautista-Agutom. Međutim, posle velike brobe i dva taj-brejka naš predstavnik poražen je rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 7:6.

Foto: EPA-EFE/NEIL HALL Srpski teniser parirao je iskusnom Špancu, koji je i u poznim igračkim godinama, a 34 mu je, demonstrirao kakva je teniska klasa. Bautista-Agut inače je 21 na ATP listi, a Miša je oružje u prvom setu položio nakon sat i 54 minuta igre tek, i to u nakon što je nesrećno prepustio taj-brejk protivniku rezultatom 7:5. I u nastavku je Kemcanović bio ravnopravan protivnik,ozbiljan takmac, svi statistički parametri bili su gotovo izjednačeni, ali