Senzacija u Kataru: Saudijci pobedili Mesijevu Argentinu!

Vesti online 22.11.2022

Fudbaleri Argentine doživeli su šokantan poraz od Saudijske Arabije 2:1 (0:1) u premijernom meču na Mundijalu u Kataru. Iako su poveli golom Lea Mesija u 10. minutu, ratoborni Arabijci su za samo pet minuta na početku drugog dela uspeli da preokrenu rezultat i da slave u prvom meču Grupe C.

“Gaučosi”, predvođeni jednim od najboljih fudbalera planete svih vremena – Leom Mesijem, očekivalo su ofanzivno krenuli, a kao plod takve igre, usledio je i rani gol iz penala. Leandro Paredes je bio povučen prilikom kornera i glavni sudija je dobio signal iz VAR sobe da pogleda da li je bilo elemenata za najstrožiju kaznu. Vinčić je bez mnogo oklevanja pokazao na belu tačku, a hladnokrvan prilikom realizacije bio je as Pari Sen Žermena. Usledio je veliki broj