Kakav rolerkoster od utakmice: Gana uz mnogo muke u drugom poluvremenu slomila upornu Južnu Koreju! (video)

Hot sport 28.11.2022  |  Andrej Žepačkić

Fenomenalan duel! Fudbaleri Južne Koreje i Gane odigrali su prvi meč drugog kola grupe H na Svetskom prvenstvu u Kataru na stadionu Edukejšn Siti.

Crne zvezde slavile su sa 3:2. U prvih 15 minuta videli smo dominaciju Korejaca, koji su u tom periodu imali čak šest kornera, ali jednostavno nisu uspevali konkretnije da zaprete sjajnoj odbrani Gane. Nakon toga, teren preuzimaju fudbaleri afričke selekcije. Izveli su slobodan udarac u 24. minutu susreta, lopta se nekoliko puta odbila, ali na kraju savršeno došla na nogu Salisua koji ju je pospremio u mrežu Kima. Nisu se tu zaustavili. Nastavili su sa atacima na