Košarka: Spartak prekinuo negativan niz, Dunav poklekao u Subotici (91:71)

Subotica.com 07.01.2023  |  Subotica.com

Košarkaši Spartaka zabeležili su desetu prvenstvenu pobedu. Prekidu niza od tri uzastopna poraza najviše je doprinela odlična igra u odbrani domaće ekipe. Subotičani već u sredu igraju važan meč koji može da obezbedi plasman na Kup Radivoja Koraća.

Iako su imali značajan zaostatak u prvoj deonici meča (13:28), Subotičani su iz četvrtine u četvrtinu pojačavali stepen agresivnosti i u 25. minutu poveli sa 52:50. Na kraju treće deonice bilo je 63:56 za Spartak. Do kraja meča gosti koji su ostali bez Stevanovića, koji se povredio, nisu imali rešenja za raznovrsnu napadačku igru Spartaka. Spartak Office shoes - Dunav 91:71 (15:28, 28:18, 20:10, 28:15) Spartak: Hardi 13, Jugović, Ilkić, Prlja 4, Dodić,