Košarkaši Zvezde pobedili Olimpijakos u Evroligi

Beta 06.04.2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Olimpijakos sa 87:79 (26:30, 19:17, 20:12, 22:20), u utakmici 33. kola Evrolige.

Zvezdu je predvodio Fakundo Kampaco sa 20 poena uz osam asistencija i pet ukradenih lopti i Džon Holand sa 17 poena. Filip Petrušev dodao je 12 poena i pet skokova, a Luka Vildosa 12 poena, pet asistencija i četiri skoka.

U ekipi Olimpijakosa najefikasniji su bili Saša Vezenkov sa 16 poena uz osam skokova, Tomas Volkap sa 15 poena uz šest skokova i pet asistencija i Kostas Slukas sa 13 poena.

Olimpijakos je od početka poveo, dobro je šutirao "trojke" i čuvao prednost, a domaće je držao u igri Kampaco, posle čijih poena su domaći početkom druge deonice smanjili zaostatak na dva poena, 32:34.

Poenima Slukasa Olimpijakos je poveo šest razlike (32:26), Zvezda je preko Kampaca i Luke Mitrovića uspela da se primakne, a poenom sa linije za slobodna bacanja Ognjena Dobrića i da izjednači na 39:39.

Seriju su nastavili Dalibor Ilić i Holand pa je Zvezda povela sa 43:39, ali je Olimpijakos ubrzo serijom 6:0 preokrenuo, a košem Šekila Mekisika poluvreme je završio vođstvom od 47:45.

Domaći su dobro počeli drugo poluvreme serijom 9:0 koja je završena "trojkom" Kampaca i otišli na 54:47. Ubrzo su domaći košem Mitrovića stekli i devet razlike, 63:54.

Grčka ekipa se primakla u poslednjoj deonici, ali je prednost čuvao Holand sa dve uzastopne "trojke" za 71:64. On je efikasnom igrom držao ekipu i doneo devet razlike 80:71, a Olimpijakos je "trojkama" Slukasa i Volkapa držao priključak.

Zvezda je do kraja sačuvala prednost i ostvarila 16. pobedu u Evroligi i uz 17 poraza zauzima 11. mesto na tabeli.

Olimpijakos je prvi sa 23/10.

U poslednjem kolu Zvezda će dočekati Fenerbahče, a Olimpijakos će biti domaćin Baskoniji.