Kakvo ludilo u Evroligi: Barselona obezbedila drugo mesto, Žalgiris nakon drame otišao u Top 8

Nova 14.04.2023  |  Autor:Oliver Mijušković

Veče za pamćenje u Evroligi Poslednje utakmice regularnog dela Evrolige odigrane se u petak od 20.30 sati, a na programu su bili mečevi Partizan – Panatinaikos, Barselona – Valensija i Bajern – Žalgiris.

Partizan je nakon drame trijumfovao u Areni nad Panatinaikosom sa 83:81, a čovek odluke bio je Džejms Naneli, koji je postigao trojku u poslednjem minutu. Crno-beli će u četvrtfinalu Evrolige igrati protiv Reala iz Madrida, koji je pao na treće mesto nakon pobede Barselone nad Valensijom rezultatom 85:71. Katalonci su ceo meč kontrolisali rezultat, ali nisu imali nimalo lak posao. Valensija je disala za vratom celo prvo poluvreme, a tek u trećoj četvrtini razlika