"Delfini" potopili "ajkule": Vaterpolisti u poslednjoj proveri pred SP u Fukuoki savladali Crnu Goru

Večernje novosti 12.07.2023  |  Novosti online

GENERALKA je uspela. Vaterpolisti su u poslednjoj proveri pred SP u Fukuoko u Kaživazakiju savladali Crnu Goru sa 14:11 (4:5, 3:1, 3:4, 4:1). "Delfini" u ponedeljak protiv Španije startuju na šampionatu planete. Srbi 19. jula igraju sa JAR, a 21. sa "ajkulama".

FOTO: VSS/A. Krupanić U prvoj četvrtini viđena je goleada, a rasploženiji su bili Crnogorci. U drugoj su naši pojačali igru u odbrani i uspeli su na poluvremena da odu sa golom viška - 7:6. U trećoj su "ajkule" izjednačile, da bi u poslednjoj naši eksplodrila i potopili rivala s kojim će se opet sastati sa devet dana. - Najvažnije je da podižemo formu a jasno je da moramo i možemo još bolje - rekao je za sajt VSS golman Branislav Mitrović o Srbija: Mišović,