UŽIVO - Šta je ovo, ljudi? Alkaraz dobio gem od pola sata, Nole žestoko uzdrman!

Sportske.net 16.07.2023  |  Sportske.net

Fantastično je Novak Đoković započeo današnje finale Vimbldona protiv 16 godina mlađeg Španca Karlosa Alkaraza.

Dobio je prvi set sa 6:1, sve je izgledalo savršeno, osim jakog vetra koji je igračima pravio dosta problema, a Novaka je sve više dekoncentrisao prilikom servisa. To je dodatno počelo da dolazi do izražaja u drugom setu u kom se rasplamsala prava borba. Đoković je u taj-brejku imao set-loptu, ali onda je vezao tri greške u nizu i Alkaraz je stigao do izjednačenja. Ali šta tek reći za borbu u petom gemu trećeg seta, pri vođstvu Alkaraza od 3:1. Novak je servirao,