Đoković pobedio Medvedeva i ponovo osvojio Ameriku – za novi rekord i 24. Grend slem titulu!

Sputnik 10.09.2023

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, još jednom je potvrdio taj status pobedom nad rivalom i velikim prijateljem iz Rusije Danilom Medvedevim u finalu US Opena. Đoković je trijumfovao u maksimalna tri seta (6:3, 7:6, 6:2), čime je osvojio 24. Grend slem titulu i time nadmašio svoj rekord u toj kategoriji!

Đoković je još jednom održao čas tenisa američkoj i svetskoj javnosti, vratio se na US Open posle dvogodišnje pauze i ispravio propust iz 2021. kada je upravo Danilu Medvedevu dozvolio da ga pobedi u finalu. Ovoga puta takav scenario nije dolazio u pitanje, Đoković je diktirao tempo od početka do kraja i suvereno došao do četvrtog trofeja u karijeri na američkom Grend slem turniru. Đoković je takvu nameru pokazao već na startu meča, odmah je napravio brejk i