Gevara prekasno za dramu u Madridu, Atletiku bodovi protiv Alavesa

Sportske.net 29.10.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Atletika savladali su ekipu Alavesa u Madridu rezultatom 2:1 u okviru 11. kola španske Primere. "Jorgandžije" su ostvarile prilično rutinsku pobedu koju su večeras obezbedile već tokom prvih 45 minuta, mada je gost u finišu stigao do pogotka koji je mogao da napravi problem domaćoj ekipi.

Igrao se 26. minut kada je Grizman pokrenuo akciju po desnoj strani terena, lopta je stigla potom do Morate koji ju je dodao do Rodriga Rikelmea, a 23-godišnji Španac se lepo snašao unutar kaznenog prostora Alavesa i savladao Siveru. Ubrzo je lepu priliku propustio Grizman, ali je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Alvaro Morata primio odličnu dugu loptu Kokea i posle malo peripetija sjajno pogodio gornji desni ugao Alavesovog gola. Pogodio je Atletiko još