Teodosić i Jago nosili Zvezdu do jako bitne pobede!

Novi magazin 02.11.2023  |  Sport klub

Košarkaši Crvene zvezde su u „Štark areni“ pobedili minhenski Bajern rezultatom 74:68 u okviru šestog kola regularne sezone Evrolige. Šampioni Srbije tako su prekinuli niz od četiri poraza u elitnom evropskom takmičenju. Bila je to prva evroligaška pobeda trenera Joanisa Sferopulosa u Evroligi otkad je seo na klupu kluba sa Malog Kalemegdana.

Zvezda je u nekim trenucima bila prilično bezidejna u napadu, ali je ekipom „dirigovao“ iskusni plejmejker Miloš Teodosić. Ogromnu ulogu u drugom poluvremenu, pre svega energijom na oba kraja parketa, demonstrirao je brazilski reprezentativac Jago Dos Santos. Osim toga, pogodio je i ključnu trojku u finišu utakmice, kojom je rešio pitanje pobednika. Posle 40 minuta igre u Areni Miloš Teodosić je bio i statistički najproduktivniji igrač crveno-beli. Ovaj