Hrvatima se sreća osmehnula: Jermenija i Vels remizirali, "vatereni" se pitaju za odlazak na EURO

Večernje novosti 18.11.2023  |  Tanjug

FUDBALSKA repezentacija Velsa odigrala je 1:1 protiv Jermenije u Jerevanu u meču sedmog kola grupe D kvalifikacija za EURO 2024 i tako širom otvorila vrata Hrvatskoj za direktan plasman na kontinentalnu smotru koja se sledećeg leta održava u Nemačkoj.

Tanjug/AP Domaćin je poveo već u petom minutu golom Lukasa Zelarajana, a Vels je do izjednačenja stigao autogolom Naira Tinkizjana u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Do kraja je bilo šansi na obe strane, ali je ostalo 1:1. Jermenija je remijem izgubila i teoretske šanse za odlazak na EURO, dok je Vels gubitkom dva boda u Jerevanu pomogao Hrvatskoj za osvajanje drugog mesta koje vodi na Evropsko prvenstvo. RAZOČARENjE Fudbaleri Jermenije i Velsa/FOTO: AP