LŠ (B) - Ramosova "panjenka" iz ponovljenog penala nedovoljna, Sevilja bez Evrope, remi u Ajndhovenu!

Sportske.net 12.12.2023  |  Sportske.net

PSV i Arsenal su remizirali u takmičarski nebitnoj utakmici - 1:1, dok je Sevilja izgubila u Lansu rezultatom 2:1 i tako se oprostila od Evrope za ovu sezonu.

Sevilja je imala priliku da eventualnom pobedom u Lansu dođe do trećeg mesta i ostanka u Ligi Evrope i Andalužani su od početka krenuli ofanzivno. Gosti su bili konkretniji u prvom poluvremenu, Rakitić je imao jedan odličan šut, istakao se golman Samba. Lans je uspeo da povede iz prve akcije i šuta u okvir gola. U 62. minutu posle brze kontre, Sumare je zakasnio i oborio Medinu sa leđa, a sudija pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Frankovski koji je