Tobi uništavao odbranu Splita, Zvezda slavila bez Teodosića i Bolomboja i ostala „zakucana“ za vrh ABA lige

Nova 24.12.2023  |  Autor: Miloš Ljubisavljević

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Split 89:67 u meču 13. kola ABA lige i nastavili su seriju trijumfa koja traje još od oktobra.

Crveno-beli su kao domaćini u Železniku tokom meča uglavnom išli uzlaznom putanjom i praktično su ga prelomili serijom 11:0 pred poluvreme. I dok je u odsustvu Miloša Teodosića i Džoela Bolomboja, u napadu blistao Majk Tobi, Zvezda je u nastavku zategla odbranu i terala Splićane na teške šuteve i promašaje. Do trenutka kad su se gosti raspucali, početkom četvrte deonice, pitanje pobednika je već bilo rešeno, jer je tim sa Malog Kalemegdana imao i preko 20 poena