Sporting (opet!) pobedio Bragu sa 5:0, kiks Benfike

Sport klub 11.02.2024  |  Autor: Stefan Davidović

Fudbalerima Brage očigledno ne leži stadion Sportinga, pošto su drugu godinu zaredom izgubili na njemu rezultatom 5:0! U nedelju je u Lisabonu viđen identičan rezultat kao i 1. februara 2023, Sporting je razbio rivala „petardom“, a čak pet igrača upisalo se u listu strelaca.

Trinkao je načeo goste u osmom minutu nakon velike greške odbrane. On se nije radovao golu koji je postigao protiv bivšeg tima. Deset minuta kasnije Kvarežma povisio je na 2:0, mladi defanzivac je krenuo u prodor sa svoje polovine i na kraju završio akciju prvim golom u sezoni. U drugom poluvremenu Jokereš, Bragansa i Nunjo Santos upotpunili su debakl Brage, četvrtoplasiranog tima lige. Ovo je Sportingu sedma uzastopna pobeda u ligi. Ranije u nedelju Rio Ave je sa