Manji broj ministarstava
Manji broj ministarstava
Pink nedelja, 29. jun 2008.
Predstavnici manjina smatraju da je ministarstvo potrebno
Vladajuća većina podnela je amandman na zakon o ministarstvima kojim predlaže da se broj ministarstava sa 24 smanji na 23. Izabrani predsednici četiri skupštinska odbora. Vladajuća većina predlaže da se nadležnost Ministarstva za ljudska i manjinska prava prenesu u... »
Poslanici o Zakonu o vladi
Blic nedelja, 29. jun 2008.
Poslanici parlamenta su završili načelnu raspravu o izmenama Zakona o vladi koje su opozicione stranke (SRS, DSS-NS i LDP) ocenile kao neustavne i najavile da za njih neće glasati, a nastavak je zakazan za sutra. Predsednik Odbora Skupštine Srbije za pravosuđe i upravu Boško Ristić rekao je na... »
Presuđuje glas premijera
B92 nedelja, 29. jun 2008.
Beograd -- Poslanici u Skupštini Srbije sutra će razmatrati predlog zakona o vladi i ministarstvima, kojim se predviđa i da glas premijera bude presudan u donošenju odluka.
Tim zakonom predviđeno je da buduća Vlada ima 24 ministarstva, premijera, zamenika premijera, i još dva potpredsednika. Novim zakonom predviđa se i da glas premijera bude presudan, ako se desi da broj glasova za i protiv nekog... »
U ponedeljak o zakonima o vladi i ministarstvima
RTS nedelja, 29. jun 2008.
Predloženim izmenama Zakona o vladi uvodi se institut zamenika premijera koji će imati ista ovlašćenja kao i predsednik vlade osim predlaganja izbora ili razrešenja člana Vlade. Zamenik premijera će imati ovlašćenje da zamenjenuje premijera u slučajevima njegove odsutnosti ili sprečenosti da... »
U ponedeljak o Vladi i ministarstvima
Dojče vele nedelja, 29. jun 2008.
Skupština Srbije razmatraće u ponedeljak Predlog zakona o ministarstvima kao i o izmenama zakona o Vladi što će omogućiti izbor nove vlade koju će činiti stranke iz koalicije "Za evropsku Srbiju" i SPS-PUPS-JS.
Predloženim izmenama Zakona o vladi uvodi se institut zamenika premijera koji će imati ista ovlašćenja kao i predsednik vlade osim predlaganja izbora ili razrešenja člana Vlade. Zamenik premijera će imati ovlašćenje da... »
Sutra razmatranje zakona o vladi i ministarstvima
RTV nedelja, 29. jun 2008.
BEOGRAD - Poslanici Skupštine Srbije sutra treba da počnu razmatranje predloga zakona o vladi i ministarstvima kojima je predviđeno da budući kabinet Mirka Cvetkovića ima 24 ministarstva, da prvi potpedsednik vlade istovremeno bude i zamenik premijera, kao i da glas premijera bude presudan u... »
Nema komentara na ove vesti. Pošaljite vaš komentar, budite prvi »
Komentari na drugim sajtovima
Oglasi
Vesti dana
©2008 Naslovi




