Pobeda Vest Hema nad Evertonom u Premijer ligi

Beta 03.04.2022

Fudbaleri Vest Hema pobedili su danas na svom terenu ekipu Evertona sa 2:1, u meču 31. kola Premijer lige.

Domaći tim je poveo u 32. minutu, nakon što je precizan šut iz slobodnog udarca uputio Aron Kresvel.

Mejson Holgejt je u 53. minutu doneo izjednačenje ekipi iz Liverpula, posle šuta sa ivice šesnaesterca. Lopta je na putu ka golu okrznula igrača domaćeg tima Pabla Fornalsa i tako je promenila pravac.

Pobedu Vest Hemu je pet minuta kasnije doneo Džarod Bouen, koji je do lopte došao posle promašaja Majkla Antonija.

U 65. minutu gosti su ostali sa desetoricom na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Majkl Kin.

Londonski tim je na petom mestu Premijer lige sa 51 bodom, a Everton je 17. sa 25 bodova.

Vest Hem u narednom kolu gostuje Brentfordu, dok Everton gostuje Barnliju.