Đoković protiv Hurkača dobio i drugi set 7:6, meč prekinut zbog satnice, nastavlja se sutra

Politika 09.07.2023

Novak Đoković nastavlja pohod ka novoj istorijskoj tituli na Vimbldonu! Srpski teniser u osmini finala igra sa Poljakom Hubertom Hurkačom.

Tvrd meč, bez brejka i na 6:6 usledio je taj-brejk. Novak ga je dobio sa 8:6. U drugom setu Novak je poveo sa 1:0, ali je Hurkač izjednačio. Trenutno je 6:6 u gemovima. Ponovo se taj-brejkom odlučuje pobednik seta. Novak je opet bolji - 8:6. Meč je zbog satnice prekinut. Nastaviće se sutra. Mel je trajao večeras sat i 35 minuta. Srpski teniser je stigao do 13. uzastopno dobijenih taj-brejkova na grend slem turnirima. Đoković je prestigao legendarnog američkog