Ponovo prekinut meč Đokovića i Bautiste Aguta

Beta 31.05.2016

Duel osmine finala Rolan Garosa između prvog tenisera sveta Novaka Đokovića i Španca Roberta Bautiste Aguta danas je i drugi put prekinut zbog kiše u Parizu.

Pre prekida rezultat je bio 1:1 u setovima i 4:1 za Đokovića u trećem setu.

Meč je počeo oko podneva, ali je zbog kiše prekinut posle 40 minuta kod rezultata 6:3 za Španca. Posle dva sata meč je nastavljen, Đoković je osvojio drugi set sa 6:4, a u trećem setu poveo je sa 4:1.

Takođe, prekinuta su još tri meča osmine finala.

U prvom setu teniseri su napravili pet brejkova, od kojih Španac tri, pa je posle 37 minuta poveo u meču. Na početku drugog seta teniseri su osvajali gemove na svoj servis sve do šestog, kada je prvi igrač sveta napravio brejk i poveo sa 4:2. Posle toga, u naredna četiri gema teniseri su napravili četiri brejka, Đoković je sačuvao prednost i izjednačio u meču.

Đoković se u trećem setu požalio na bol u leđima i da mu je hladno, a Bautista Agut je tražio pomoć lekara zbog žuljeva. Srpski teniser zaigrao je agresivnije a pre prekida vodio je sa 4:1.

Pobednik duela Đokovića i Bautiste Aguta igraće u četvrtfinalu protiv boljeg iz duela Čeha Tomaša Berdiha i Španca Davida Ferera.