Arhiva vesti 18.08.2016

Kraj: Srbija-SAD 20:25, 25:17, 25:21, 16:25, 15:13

Večernje novosti 18.08.2016
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije u polufinalu Igara savladale Amerikanke sa 3:2 u setovima. Otpisane su bile odbojkašice Srbije u četvrtfinalu protiv Rusije, otpisane su bile i u polufinalu protiv Amerikanki, ali su im sve pokazale kako se igra! Srpkinje su posle drame i pet odigranih

Četrnaest poginulih u napadima u Turskoj

RTV 18.08.2016
ANKARA - U nizu bombaških napada na policiju i vojsku u Turskoj, pripisanih kurdskim pobunjenicima, danas je poginulo 14 ljudi, a ranjeno više od 220, saopštile su vlasti. Dva napada na policijske stanice na istoku Turske su izvedena automobilima-bombama, a treći, na vojno vozilo je na

Ovde sam bila najbliža zlatu, ne mogu da verujem da mi je sreća zafalila

Politika 18.08.2016
To su reči Ivane Španović, koja je našoj atletici donela olimpijsku medalju posle 60 sušnih godina, na osam uzastopnih takmičenja osvojila trofej i postavila novi državni rekord (7,08 m). Od našeg izveštača Rio – Ivana Španović, 26-godišnja atletičarka, bila je juče među

Tomićević: Da je bilo još dva metra, stigli bismo ih

Beta 18.08.2016
Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić rekli su danas da su zadovoljni osvajanjem srebrne medalje, ali da su pomalo tužni, pošto je cilj bila zlatna medalja na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. "Medalja nije laka, mnogo mora da se radi za nju. Srećan sam što smo osvojili

Dogovor ministra i prosvetara: Bez otkaza i štrajkova

BEOGRAD - Svi tehnološki viškovi u prosveti biće raspoređeni u školama gde ima slobodnih mesta, a prosvetari neće štrajkovati od 1. septembra, rečeno je danas nakon sastanka novog ministra prosvete Mladena Šarčevića sa predstavnicima četiri reprezentativna sindikata. Šarčević je nakon

Vojvodina kod kuće ubedljivo izgubila od Alkmara

Fudbaleri Vojvodine pretrpeli su ubedljiv poraz u prvoj utakmici baraža za Ligu Evropa, pošto su večeras u Novom Sadu izgubili od AZ Alkmara 0:3. Dvostruki strelac za Alkmar bio je Stejn Vujtens, golovim u 32. i 83. minutu, a pogodak je postigao i Fred Frajdej u drugom minutu nadoknade drugog

Grujić i Novaković šesti u sprintu kajaka dvoseda u Riju

Radio 021 18.08.2016
Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su šesto mesto u A finalu trke na 200 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Oni su kroz cilj prošli sa vremenom 32:65 sekundi. Zlatnu medalju osvojili su Španci Toro i Kravioto sa vremenom 32:07, srebro je pripalo britanskoj posadi Šofildu i

Tijana Bogdanović osvojila srebro na Igrama u Riju

Srpska tekvondistkinja Tijana Bogdanović osvojila je danas srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je u finalu kategorije do 49 kilograma izgubila od Južnokorejke Kim So-hui sa 6:7. Ovo je druga medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je prvu osvojio Davor

Fudbaleri holandskog AZ-a iz Alkmara savladali su večeras Vojvodinu na Karađorđu sa 3:0 u prvom susretu plej-ofa za Ligu Evrope i praktično rešili pitanje pobednika ovog dvomeča. Pred oko 10.000 gledalaca, dva gola za goste postigao je Vujtens u 32. i 80. minutu, a jedan Frajdej u 46. minutu.

Ivana Španović osvojila bronzu na Igrama u Riju

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je danas bronzanu medalju u skoku u dalj na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, sa skokom od 7,08 metara. Zlatnu medalju osvojila je Amerikanka Tijana Bartoleta sa 7,17, a bronza je pripala njenoj zemljakinji i svetskoj prvakinji Britni Ris, koja je