Siti nastavlja sa pobedama, Arsenal preuzeo drugo mesto

Beta 17.09.2016

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Bornmut sa 4:0, u utakmici petog kola Premijer lige i zadržali maksimalan učinak.

Siti je poveo u 14. minutu preko Kevina de Brujnea, a vođstvo je duplirao Keleči Iheanačo u 25. minutu. Treći gol postigao je Rahim Sterling u 48. minutu, a konačan rezultat postavio je Ilkaj Gundogan u 66. minutu.

Ekipa Pepa Gvardiole je prva na tabeli sa svih pet pobeda, dok je Bornmut, koji je prekinuo niz od dve utakmice bez poraza, 16. na tabeli sa četiri boda.

Fudbaleri Arsenala pobedili su na gostujućem terenu Hal sa 4:1 i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Arsenal je poveo u 17. minutu golom Aleksisa Sančesa, koji je u 41. minutu promašio penal. Teo Volkot duplirao je vođstvo u 55. minutu, a gol za domaće postigao je Robert Snodgras u 79. minutu iz penala.

Pobedu ekipi Arsena Vengera obezbedio je Sančes u 83. minutu svojim drugim golom na utakmici.

"Tobdžije" su posle treće vezane pobede drugi na tabeli sa 10 bodova, a Hal, koji nema pobedu u tri poslednje utakmice, zauzima 10. mesto na tabeli sa sedam bodova.

Fudbaleri Lestera pobedili su na svom terenu Barnli sa 3:0 i ostvarili drugu pobedu u prvenstvu.

Dvostuki strelac u ekipi aktuelnog šampiona Engleske Lestera bio je Islam Slimani, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena i u 48. minutu. Konačan rezultat postavio je igrač Barnlija Ben Mi u 78. minutu, kada je pokušao da preseče dodavanje, ali je poslao loptu u svoju mrežu.

Lester je deveti na tabeli sa sedam bodova, a Barnli, koji je u poslednje tri utakmice bez pobede, zauzima 16. mesto sa četiri boda.

Vest Bromvič Albion je pobedio na svom terenu Vest Hem sa 4:2 i naneo mu treći uzastopni poraz, a večeras igraju još Everton-Midlsbro.