Arhiva » Vesti » Večernje novosti 11.06.2018

Kraj: Zvezda - FMP 97:88

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu prvaka Srbije pobedom nad ekipom FMP-a i u trećem meču finalne serije rezultatom 97:88

Večernje novosti ponedeljak, 11. jun 2018.  |  Novosti online

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su večeras titulu šampiona Srbije, pošto su pobedili FMP i u trećoj utakmici finalne serije.

Crveno-beli su u trećoj utakmici na svom terenu pobedili sa 97:88 (21:26, 35:21, 21:19, 20:22).

Zvezda je tako osvojila četvrtu uzastopnu, a ukupno 19. šampionsku titulu.

Najefikasniji u pobedničkom timu na večerašnjem meču bio Alen Omić sa 20 poena, tri poena manje ubacio je Džejms Feldin, Dejan Davidovac je dodao 15, a Filip Čović 13 poena.

U timu FMP-a najbolji je bio Radovan Đoković sa 22 poena, dok je Boriša Simanić postigao 14.

FMP je bolje počeo utakmicu u hali "Aleksandar Nikolić" pred oko 3.500 gledalaca. Zvezda nije uspevala da pronađe ritam, što je tim iz Železnika iskoristio i poveo sa 16:6.

Crveno-beli su, ipak, uspeli da u finišu prve i na početku druge četvrtine uhvate priključak i to najviše zahvaljujući Čoviću i Omiću.

Serijom od 13:0 u finišu druge četvrtine koju je okončao Feldin trojkom uz zvuk sirene, Zvezda je preokrenula i stigla do vođstva od 56:47.

U istom ritmu nastavila je Zvezda i u drugom poluvremenu, FMP nije uspevao da zaustavi šampiona, koji je pobedom u današnjoj utakmici odbranio titulu prvaka Srbije.

Utakmici u nekadašnjem Pioniru prisustvovali su i fudbaleri Crvene zvezde, ali i nekadašnji košarkaš crveno-belih Vladimir Štimac.

PRVA ČETVRTINA

Prve poene na meču postiže FMP, tačnije Bursać. Zvezda je loše odigrala prva dva napada, ali u naredena dva je šampion pokazao da će učiniti sve da večeras završe seriju. Međutim, Odžo i Đoković se ne slažu sa tim - 4:7. Bursać nastavlja da poentira.

Crveno-beli nastavljaju sa mučenjem, a FMP lagano skuplja poene, pa već u petom minutu imaju plus sedam - 4:11 posle Nenadićevih poena sa linije slobodnih bacanja. Dobrić prekida seriju gostiju, ali Nenadić odgovara. Topić pokušava sa minutom odmora, pa izmenama, ali nikako domaćinu da krene.

Simanić pogađa za tri i FMP u sedmom minutu ima plus deset - 6:16. Zvezda deluje katastrofalno, mnogo promašaja na obe strane, ekipa iz Železnika je propustila priliku da napravi još veću prednost. Omić konačno pogađa za Zvezdu uz prekršaj Apića. Serija poena sa slobodnih bacanja, pa onda trojke Simanića i Čovića. FMP ljubomorno čuva prednost.

FMP nastavlja da teroriše Zvezdu iz svih pozicija. Dobrić na kratko prekida seriju gostiju, ali Apić i Radovanović održavaju deset poena plusa - 16:26. Čović pogađa novu trojku za Zvezdu i već ima osam poena na svom kontu. Janković pravi odličan prodor u poslednjim sekundama prve četvrtine i crveno-beli su samo na minus pet - 21:26.

DRUGA ČETVRTINA

Feldin krade loptu na početku druge deonice i smanjuje prednost FMP-a na samo jedan posed. Apić vraća plus pet - 23:28. Feldin prolazi odlično kroz odbranu rivala i vraća Zvezdu opet u igru, a trener gostiju uzima minutu odmora. Radovan Đoković nema nameru da stane, mladi igrač FMP-a igra odličan meč - 25:30.

I kada se posle trojke Feldina učinilo da Zvezda preokreće meč u svoju korist Jeremić je pogodio trojku uz prekršaj Jankovića i FMP opet na plus šest. Davidovac poentira za Zvezdu, pa opet trojka Simanića i to treća do sada. Antić na asistenciju Čovića ne dozvoljava rivalu da napravi veću prednost. Omić i Feldin spuštaju Zvezdu na minus jedan 36:37.

Imala je Zvezda priliku da dođe do prednosti, ali Lazić nije pogodio, što koristi FMP. Četvrta trojka Simanića, pa dvojka Hamfrisa za - 36:42. Čović prekida seriju rivala, prvo dvojkom, pa onda trojkom. Odlična partija Čovića. Hamfris ne dozvoljava rivalu prednost, pa Đoković za novi plus pet - 41:46.

Probudila se Zvezda pred kraj prvog poluvremena. Lazić, Čović i Omić prave odličnu seriju za domaće i Zvezda je u 20. minutu na plus četiri - 51:47. I ne samo to već gube gosti loptu, pa nesportski faul i trojka Feldina za 56:47, pa se sa tim rezultatom odlazi na odmor.

TREĆA ČETVRTINA

Zvezda na startu treće deonice dolazi i do plus 13 - 60:47. Crveno-beli su napravili seriju 19:1, na kraju druge i početku treće četvrtine. FMP je skroz potonuo u igri, ali Zvezda ne koristi slobodna bacanja. Omić je promašio dva slobodnabacanja i Davidovac jedan. Gosti nastavljaju sa promašajima.

Đoković prekida seriju Zvezde, ali Davidovac ne dozvoljava rivalu da se vrati u meč. Nekadašnji bek FMP-a, a sada Zvezde pogađa za tri. Nenadić uzvraća za dva - 64:51. Omić, pa Davidovac čini se završavaju posao oko pobednika i šamšiona Srbije - 68:51.

Feldin nastavlja da uništava FMP, crveno-beli imaju velikih 19 poena prednost - 74:55. Jeremić ubacuje za tri, samo da malo ublaži minus gostiju. Sada se malo previše ispucavaju Feldin i Ročesti, a Simanić i Apić to koriste - 74:61. FMP je napravio seriju 9:1 i naterao Topića da uzme novu minutu odmora.

Domaćin je baš stao, ali čini se da ni FMP to ne koristi, previše slobodnih bacanja. Ročesti kažnjava za dva - 77:64. Apić zakucava, pa Omić gubi loptu, pa Dobrić promašuje na kraju treće četvrtine - 77:66.

ČETVRTA ČETVRTINA

Đoković otvara dvojkom poslednju deonicu, pa tehnička klupi Zvezde - 77:69. Omić polovičan sa penala i onda isključenje Laziću, Igrači Zvezdu su više nego nervozni u kompletnoj seriji iako nemaju razloga da budu za tako nešto. Jeremić polovičan i samo je plus osam za domaće - 78:70.

Nenadić pogađa uz prekršaj 78:73. Promašuje Čović, pa Dobrić, ali zakucava Davidovac. Na isti način odgovara Odžo - 80:76. Dobrić odbija napad, pa prelepa asistencija Čovića za Omića, najlepši detalj na meču - 83:76. Opet se FMP muči, a Čović odlično razigrava svoje saigrače.

Omić vraća Zvezdu na dvocifrenu razliku - 87:76. Đoković pogađa za tri, kao i Dobrić, raspucali su se opet igrači oba tima. Naročito je raspoložen Đoković, koji pogađa iz svih pozicija. Zvezda gubi loptu, a Oco opet vraća rezulattsku neizvesnost - 91:84.

Omić opet spasava Zvezdu, a Odžo sa linije slobodnih bacanja polovičan. Ročesti satvlja tačku na meč - 95:85. Radovanović siguran za tri. Davidovac pogađa sa penala i kreće slavlje u dvorani "Aleksandar Nikolić". Crvena zvezda je 19. put šampion Srbije.