Đoković u polufinalu Australijan opena!

RTV 28.01.2020  |  RTV, Tanjug, RTS

MELBURN - Najbolji srpski teniser Novak Đoković, plasirao se u polufinale Australijan opena pošto je sa 3:0 u setovima (6:4, 6:3, 7:6) savladao Kanađanina Miloša Raonića. Rival u polufinalu biće mu Švajcarac Rodžer Federer koji je posle velikog preokreta pobedio Amerikanca Tenisa Sandgrena.

Najbolji srpski teniser je sjajno otvorio meč. Servis je bio ubojito oružje, pa Novak nije imao problema u servis gemovima. Imao je Novak tri brejk šanse u četvrtom gemu, ali se Raonić, kao u čitavom prvom setu, lavovski borio, pa je uspeo da sačuva servis. Novak je slomio otpor protivnika u ključnom momentu, u poslednjem gemu prvog dela igre. Raonić je spasio tri brejk lopte, ali ne i četvrtu, pa je Đoković osvojio prvi set rezultatom 6:4. Drugi set je počeo baš