Spektakularno veče u ligi šampiona! Haland majstorijama potopio PSŽ, Atletikov šamar Liverpulu!

Sportal blic 18.02.2020  |  Petar Lazić

U prve dve utakmice osmine finala Lige šampiona, Borusija Dortmund je sa 2:1 porazila PSŽ, dok je Atletiko Madrid slavio protiv Liverpula rezultatom 1:0.

Potpuno je u znaku Erlinga Brauta Halanda bio duel Borusije i PSŽ-a. Mladi Norvežanin je od početka utakmice pravio velike probleme rivalu koji je takođe bio daleko od bezopasnog tokom prvih 45 minuta. Međutim, prvo poluvreme na Signal Iduna parku je bilo revija odbrana i promašaja. Nejmar je sa oko 25 metara iz slobodnog udarca umalo matirao Burkija udarcem kraj živog zida, da bi ubrzo Borusija mogla iz kontre da preko Džejdona Sanča dođe do vođstva. Sredinom