Novak ubedljivo nadigrao Kolšrajbera za četvrtfinale Dubaija

RTS 26.02.2020

Najbolji teniser Srbije i sveta Novak Đoković ubedljivo je nadigrao Filipa Kolšrajbera sa 2:0 (6:3; 6:1), u drugom kolu turnira u Dubaiju. U četvrtfinalu protivnik našeg tenisera biće Rus Karen Hačanov, 17. teniser na listi svetskih tenisera.

U meču Novaka Đokovića i Filipa Kolšrajbera nije bilo mnogo neizvesnosti, a najbolji teniser sveta došao je gotovo rutinski do pobede i plasmana u treće kolo, tj. četvrtfinale turnira posle samo sata igre. Ravnopravan duel je trajao do sredine prvog seta, kada Novak Đoković dolazi do dve brejk šanse od kojih drugu pretvara u prednost za 4:2, a potom sigurnom igrom održava prednost i osvaja prvi set sa 6:3. U drugom setu situacija je već na startu bila mnogo