Kvalifikacije za LŠ: Voša sigurna protiv Polonije, sa Trentinom meč odluke (RTV1)

RTV 30.09.2020  |  RTV

TRENTO - Odbojkaši Vojvodine ostavrili su važnu pobedu u prvom meču kvalifikacionog turnira u Trentu. Izabranici trenera Siniše Gavrančića su posle izgubljenog prvog seta uspeli da okrenu rezultat i na kraju slave 3:1 protiv IBB Polonie.

Po setovima 21:25, 25:21, 25:23 i 25:18, posle 109 minuta igre. Novosadski prvotimci dobro su počeli meč, poveli 10:7, 12:9, ali je protivnik servisom poremetio prijem crveno-belih, bio dobar u bloku i to je bilo dovoljno za preokret. U jednom momentu je Vojvodina izjednačila, ali su u samom finišu ponovo slabiji prijem i lošija realizacija bili uzrok gubitka seta. U drugom periodu stabilizovao je redove srpski šampion, poveo od početka i držao tu prednost do