Kakav Čelsi, strašan Čelsi! Žiru sa četiri pogotka razmontirao Sevilju, ubedljive pobede, Juventusa, Barse i Briža!

Sportal blic 02.12.2020  |  P. L.

Odigrani su i poslednji mečevi petog kola grupne faze Lige šampiona, a na celom programu srede viđeno je čak 26 pogodaka na osam utakmica.

Najubedljiviji bio je Čelsi koji je na gostovanju u Španiji sa 4:0 porazio šampiona Lige Evrope Sevilju. "Plavci" su potvrdili plasman u narednu fazu i prvo mesto u grupi E, dok če Sevilja u sledeću rundu ići kao drugoplasirana. Već u 8. minutu Čelsi je poveo preko Olivijea Žirua koji je tada počeo svoju "poker partiju". Haverc je bio asistent kod prvog pogotka, dok ga je na startu drugog poluvremena uposlio Mateo Kovačić za dupliranje rezultata. Francuski špic je