Bilbao osvojio trofej, mesi pocrveneo: Baskijci u sjajnom finalu Superkupa Španije srušili Barsu (video)

Večernje novosti 18.01.2021  |  Č. V.

FUDBALERI Atletik Bilbaa osvojili su trofej Superkupa Španije, pošto su u finalu pobedili Barselonu sa 3:2 posle produžetaka.

Sjajna utakmica odigrana je u Sevilji. Bili su Katalonci favoriti pred ovaj duel, posebno što su istog rivala savladali u prvenstvu pre desetak dana identičnim rezultatom. Ipak, izabranici trenera Marselinja su se radovali posle 120 minuta fudbala. Do 40. minuta nije bilo velikih uzbuđenja, da bi tada Antoan Grizman golom krunisao sjajnu akciju tima Ronalda Kumana. Samo dva minuta kasnije Bilbao je stigao do izjednačenja, a u strelce se upisao Oskar de Markos. Više