Pokuševski se oporavio, ali Oklahoma izgubila, Sakramento nadigrao Dalas

RTS 19.04.2021

Aleksej Pokuševski uspešno se oporavio od povrede ramena, ali ga nije hteo šut u duelu Oklahome i Toronta, pa je njegov tim poražen sa 112:106. Dalas je pretrpeo novi poraz na svom terenu, ovoga puta od Sakramenta rezultatom 107:121 iako je Luka Dončić odlično odigrao.

Srpski as Aleksej Pokuševski u igri je proveo 28 i po minuta jer se oporavio od povrede, ali ga šut nije hteo. Pokuševski je 14 puta šutirao na obruč, a pogodio je samo četiri puta i meč je završio sa osam poena uz sedam skokova i pet asistencija. Oklahoma je na gostovanju dobro započela meč i dobila prvo poluvreme, ali su domaćini u drugom preuzeli inicijativu i načinili preokret za konačnu pobedu. Kanadski tim je slavio, iako je igrao bez povređenih – centra