Ronaldo utišao Budimpeštu i postao najbolji ikada na EP! Hrabri Mađari poklekli na samom kraju

Sportal blic 15.06.2021  |  St. K.

Fudbaleri Portugala su uspeli da u poslednjih 10 minuta savladaju Mađarsku i to ubedljivo rezultatom 3:0 i tako ostvare svoju prvu pobedu na Evropskom prvenstvu! Mučili su se dugih 80 minuta, imali su više od igre, ali je golman Gulači sve branio.

Međutim, Rafael Gereiro je uspeo da postigne pogodak i to tako što je lopta zakačila defanzivca Mađarske. Jednostavno, morala je nekako da uđe. A onda je Ronaldo upalio magiju, doduše ponovo sa penala, ali on je majstor fudbala, pa i penala. Tim pogotkom je postao najbolji ikada, pošto je 10. golom na kontinentalnim smotrama preskočio Mišela Platinija i tako došao do rekorda. I onda je samo potvrdio sve to, i načinio taj podatak nenadmašnim. A nije sve tako lako