Euro 2021: Ukrajina pobedila Severnu Makedoniju; preokret Belgije protiv Danske; Pobeda Holandije protiv Austrije za prvo mesto u grupi

RTV 17.06.2021  |  Tanjug
Euro 2021: Ukrajina pobedila Severnu Makedoniju; preokret Belgije protiv Danske; Pobeda Holandije protiv Austrije za prvo mesto…

BUKUREŠT - Fudbalska reprezentacija Ukrajine savladala je danas Severnu Makedoniju 2:1 (2:0) u utakmici drugog kola C grupe na Evropskom prvenstvu.

Na Nacionalnoj areni u Bukureštu, strelci za Ukrajinu bili su Andrej Jarmolenko u 29. i Roman Jaremčuk u 34. minutu, dok je pogodak za Severnu Makedoniju postigao Ezgdžan Alioski u 57. minutu, nakon što mu je prethodno George Bušan odbranio penal. I Ukrajina je imala promašaj sa bele tačke, pošto je golman Makedonaca Stole Dimitrijevski u 84. minutu odbranio penal Ruslanu Malinovskom. Od 18 sati u B grupi igraju Danska - Belgija, dok se u drugom meču C grupe od 21