Finiks piše novu istoriju: Klipersi na korak od ispadanja, Sansi treći put pobedili i bacili tim iz Los Anđelesa na kolena

Sportal blic 27.06.2021  |  P. L.

Finiks Sansi su na korak od finala NBA lige pošto su u finalu zapada još jednom porazili Los Anđeles Kliperse, sa 84:80 za 3:1 u seriji.

Devin Buker je bio najbolji košgeterski sa 25 poena ali uz šut 8/22, dok je Deandre Ejton utakmicu završio sa 19 poena i čak 22 skoka. Sansi su bolje otvorili meč u "Stejpls centru" i već do poluvremena stekli dvocifrenu prednost, ali su se Klipersi vratili tokom treće deonice. Iako je na poluvremenu bilo 15 razlike za Finiks, u jednom momentu trećeg kvartala su Sansi imali samo pola koša vođstva (66:65) kada je domaći tim propustio veliku priliku da preokrene. I