Šok za Holanđane u Budimpešti: Crveni karton De Lihta i češko “čudo” za 1/4 finale EURA (VIDEO)

Vesti online 27.06.2021

Fudbalska reprezentacija Češke plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u fudbalu pošto je u četvrtfinalnom duelu savladala Holandiju sa 2:0.

Od starta meča Holandija je bila bolji rival na terenu, bila ofanzivnija, ali je i pored brojnih šansi izostao pogodak. Sa druge strane, Česi su igrali strpljivo i čekali svoju šansu. Imali su i dve izgledne prilike za gol. Prvo je Souček sa pet metara u padu gađao glavom pored gola, a onda i u 38. minutu kada je Barak sa pet metara imao šokantan promašaj. U nastavku, Holandija je mogla da dođe do vođstva u 52. minutu. Depaj je petom odigrao za Malena, koji izlazi