Košarkaši SAD konačno pobedili, Argentina osetila bes Amerikanaca

RTS 14.07.2021

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država konačno su pobedili u pripremama za Olimpijske igre i prekinuli niz od dve uzastopna poraza. Amerikanci su u Las Vegasu deklasirali Argentinu rezultatom 108:80 i najavili bolju formu pred odlazak u Tokio.

Ekipa Grega Popovića doživela je dva neuspeha na početku priprema, protiv Nigerije i Australije, što je prvi put da je američka reprezentacija pretrpel dva vezana poraza otkad su 1992. počeli da nastupaju igrači iz NBA lige. Međutim, sada su se vratili na pobedniči kolosek, a Argentina je bila ta koja je na svojoj koži osetila moć novog "drim tima". Domaćin je već u prvoj četvrtini rešio pitanje pobednika, pošto je nakon 10 minuta imao prednost 33:19. Do kraja su