Srpski sportisti uspešni 10. dana Igara – bronza za Sebića, odbojkašice i vaterpolisti u četvrtfinalu

RTS 02.08.2021

Strelac Milenko Sebić osvojio je bronzanu medalju u pucanju malokalibarskom puškom na 50 metara u trostavu. Baterpolisti bolji od Crne Gore, odbojkašice ubedljive protiv Južne Koreje. Kajakaši Bojan Zdelar i Milica Novaković ostvarili plasman u polufinale. Rvač Mihail Kadžaja poražen u osmini finala.

Petu medalju za Srbiju na Igrama u Tokiju osvojio je Milenko Sebić, koji je u streljaštvu zaradio bronzu. Milutin Stefanović na istom takmičenju završio je kao 23. u kvalifikacijama. Plasman u četvrtfinale turnira ostvarili su vaterpolisti, pobedom nad Crnom Gorom, i odbojkašice, trijumfom nad Južnom Korejom. Kajakaši Bojan Zdelar i Milica Novaković plasirali su se u polufinale. Rvač Mihail Kadžaja poražen je u osmini finala.