PL - Vard-Prauz "pogurao" Čelsi ka vrhu, Hvang srušio Njukasl, minimalac u Lidsu!

Sportske.net 02.10.2021  |  Sportske.net

Čelsi je uz dosta muke savladao Sautempton na domaćem terenu sa 3:1. "Plavci" su poveli već u devetom minutu golom Trevoa Čalobe, mrežu je u finišu prvog poluvremena zatresao i Timo Verner, ali njegov gol je poništen zbog prekršaja.

Sve je išlo dobro po domaćina do 60. minuta, Čilvel je napravio penal, a siguran sa bele tačke bio je Džejms Vard-Prauz. Fudbaler Sautemptona je od statusa potencijalnog junaka stigao do tragičara kada je isključen u 77. minutu, što je Čelsi iskoristio da ponovo stigne do vođstva golom Vernera u 84. minutu meča. Konačan rezultat postavio je Ben Čilvel u 89. minutu. Vulverhempton je savladao Njukasl sa 2:1 zahvaljujući dva gola i sjajnoj partiji Hvanga Čan-Hia, dok