Pobeda Srbije i poraz Radničkog u utakmici za Anu

iKragujevac 18.08.2022

U humanitarnoj utakmici za Anu Miletić, obolelu od zloćudnog, agresivnog tumora mozga, vaterpolisti Srbije su na bazenu u Kragujevcu u prvom poluvremenu savladali reprezentaciju Izraela, rezultatom 7:2, dok je u drugom podmlađeni Radnički poražen od Izraelaca sa 5:1.

Posle dužeg vremena jedan meč je odigran na kragujevačkom bazenu, a atraktivni rivali i humanitarni karakter privukli su veliki broj ljubitelja vaterpola. Srbija je nešto sporije ušla u meč, ali je počela da se budi sredinom uvodne deonice, kada je igrač domaćeg Radničkog, Marko Radulović, probio led. Odmah je izjednačio Gal Haimovič, ali su „delfini“ do odlaska na odmor došli do 3:1, preko Drašovića i Velkića. U drugoj četvrtini izabranici Dejana Savića ubacili su