Srbija je stradala na Piksijevom ruletu – poraz od Švajcarske za kraj Mundijala!

Sputnik 02.12.2022

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je sa 3:2 od Švajcarske u utakmici u kojoj je morala da pobedi kako bi obezbedila prolaz u osminu finala Mundijala. Ofanziva koju je najavljivao selektor Dragan Stojković Piksi se pretvorila u „ruski rulet“ i „promaja“ na sredini terena, uz nedovoljnu disciplinu odbrane dovela je Srbiju do brzog povratka kući.

Srbija je prvi put kapitulirala u 20. minutu golom Đerdana Šaćirija, preokret su režirali Aleksandar Mitrović (26. minut) i Dušan Vlahović (35. minut), a do poluvremena je bilo nerešeno posle gola Brila Emboloa u 44. minutu, dok je Remo Frojler vratio vođstvo Švajcarskoj u 55. minutu. Da li pod pritiskom javnosti koja je, putem medija, konstantno tražila od selektora da na teren pošalje najofanzivniju moguću postavu ili tek svojom odlukom za koju teško da može