Holandija ide u četvrtfinale: Fenomenalni Damfris i Lale ugasili Ameriku! Čeka se Mesijeva Argentina (video)

Kurir 03.12.2022

Reprezentacija Holandije savladala je SAD u prvom meču osmine finala Mundijala u Kataru - 3:1.

Utakmicu je obeležila fenomenalna partija Denzela Damfrisa, koji je postigao treći gol za svoj tim, uz dve asistencije kod prva dva gola. Amerikanci su odmah na startu imali veliku šansu preko Pulišića, ali Nopert je fenomenalnom intervencijom spasio Holanđane. Kazna je stigla u 10. minutu, kada je Memfis Depaj iskoristio asistenciju Denzela Damfrisa za vođstvo svog tima. U nastavku su Sjedinjene Amerilčke Države imale loptu u svojim nogama većinu vremena, ali nisu