Brutalni brazil Južnoamerikanci razbili hrabre Korejce i sada idu u četvrtfinale na megdan Hrvatskoj

Alo 05.12.2022

Fudbaleri Brazila pobedili su Južnu Koreju rezultatom 4:1 u osmini finala Mundijala u Kataru 4:1

Tako, jedan od prvih favorita za osvajanje Mundijala u Kataru obezbedio je plasman u narednu fazu takmičenja u kojoj će se sastati sa selekcijom Hrvatske. Od starta meča brazil je krenuo silovito, odmah nametnuo svoj ritam, a to im se isplatilo već u 7. minutu kada je Vinisius Žunior postigao vodeći gol. Tu se Južnoamerikanci nisu zaustavili pa je 6 minuta kasnije dosuđen penal koji je realizovao Nejamar. Južna Koreja je i posle dva gola prednosti rivala nastavila