Brazilski par Stefani i Matos osvojili titulu u mešovitom dublu na Australijan openu

Beta 27.01.2023

Brazilski teniseri Luiza Stefani i Rafael Matos osvojili su danas titulu na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu, pošto su u finalu mešovitih dublova pobedili indijski par Sanju Mirzu i Rohana Bopanu posle dva seta, 7:6, 6:2.

Stefani i Matos pobedili su posle sat i po vremena igre.

U prvom setu oba para napravila su po dva brejka i odigran je taj-brejk, koji su brazilski teniseri dobili sa 7:2.

Stefani i Matos su u drugom delu igre bili ubedljiviji, dva puta su oduzeli servis protivnicima i osvojili prvu zajedničku grend slem titulu, odnosno prvi grend slem trofej u njihovim karijerama.

Oni su neporaženi kao par, nakon što su dobili svih sedam mečeva na Junajted kupu i u Melburn parku.

To je bio poslednji grend slem meč u karijeri za 36-godišnju Mirzu, koja je objavila da završava karijeru posle turnira u Dubaiju u februaru.