Srbija razbila Norvešku – Novopazarac oduševio na debiju

Sputnik 04.02.2023

Teniska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Norveške posle dubla u kom su Nikola Ćaćić i Filip Krajinović savladali Viktora Durasovića i Hermana Hejerila rezultatom 6:4, 3:6, 6:3. Tačku na ubedljiv trijumf stavio je talentovani Novopazarac Hamad Međedović trijumfom u singlu nad Durasovićem - 6:4, 6:7, 10:4.

Odlično su Krajinović i Ćaćić otvorili meč i lako nizali brejk lopte, da bi im stiglo iznenađenje u četvrtom gemu kada su Norvežani vratili brejk. Uspeli su da diktiraju tempo srpski teniseri na kraju stignu do seta, ali onda je usledila fantastična igra Durasovića i Hejerila. U drugom setu Filip i Nikola potpuno su posustali, Norvežani su rizikovali i napadali tokom svakog poena i to im je donelo set. Međutim, vratio je srpski tandem u setu odluke igru iz