Košarka: Spartak debitovao u ABA ligi porazom u Podgorici

Subotica.com pre 3 sata  |  Subotica.com

Spartak je debitovao u ABA ligi protiv ekipe SC Derby u Podgorici porazom rezultatom 84:76, posle velike borbe i neizvesne završnice. U subotičkom timu je, posle duže pauze i odsustva zbog povrede, zaigrao Rasir Bolton dok plej Kaza Kin i dalje radi na saniranju povrede.

Finiš prve četvrtine pripao je "golubovima" koji su serijom od 0:8, stekli prednost koju nisu uspeli da sačuvaju tokom druge deonice. Subotičani su tokom treće bili u priličnom zaostatku (53:67), ali završnica poluvremena je ipak bila u ritmu “plavo-belog” sastava. Serijom poena Danielsa Spartak je stigao do izjednačenja (76:76), ali u ekipi Spartaka nije bilo još raspoloženih igrača, te su domaći – koji su u svojim redovima imali čak šestoricu dvocifrenih –