PSŽ u četvrtfinalu, pobeda i u revanšu protiv Čelsija

Beta 09.03.2016

Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras i u revanšu u Londonu pobedili Čelsi.

PSŽ je obe utakmice dobio sa 2:1. Strelci u revanšu bili su Adrijen Rabio u 16. i Zlatan Ibrahimović u 67. minutu, dok je gol za Čelsi u 27. dao Dijego Kosta.

Francuski klub je poveo posle dobre akcije i više dodavanja, a Ibrahimović je sa desne strane centrirao po zemlji do Rabija, koji je bio neometan na drugoj stativi.

Ipak, Čelsi je samo 11 minuta kasnije izjednačio.

Tijago Mota je izgubio loptu na sredini terena, Vilijan je odigrao dupli pas sa Edenom Azarom i asistirao Kosti, koji je prevario Tijaga Silvu i savladao Kevina Trapa.

Čelsi je, pogotovo u drugom poluvremenu, imao šanse za drugi gol, koji bi ih odveo u produžetke, ali je Trap odlično branio.

Promašaje engleskog kluba iskoristio je Ibrahimović, koji je iskoristio odličan prodor i asistenciju Anhela Di Marije i sa četiri metra lako savladao Kurtou.

Kapiten reprezentacije Srbije i Čelsija Branislav Ivanović igrao je celu utakmicu, dok je Nemanja Matić bio na klupi.