LE: Dortmund gazi ka završnici!

N1 Info 10.03.2016  |  SK

Fudbaleri Borusije pobedili su na svom terenu Totenhem sa ubedljivih 3:0, u prvom meču osmine finala Lige Evrope. Derbi drugoplasiranih timova Bundeslige i Premijer lige nije doneo očekivanu borbu. najviše zbog toga što je trener gostiju Maurisio Poketino odlučio da odmori veliki broj prvotimaca za odlučujuće mečeve u domaćem prvenstvu.

Dortmund je to u potpunosti iskoristio, dominirao je tokom svih 90 minuta i na kraju je ostvario ubedljivu pobedu koja mu najverovatnije garantuje i prolaz u četvrtfinale. Pjer Obamejang postigao je prvi gol u 30. minutu, a u nastavku meča Rojs je overio pobedu golovima u 61. i 70. minutu. Odličan rezultat posle prve utakmice ostvario je i Šahtjor koji je u Ljvovu pobedio Anderleht sa 3:1. Ukrajinski šampion poveo je golom Tajsona u 21.