Bolt najbrži i na 200 metara, osmo olimpijsko zlato

RTS 19.08.2016

Jusein Bolt je osvojio osmo olimpijsko zlato, drugo u Riju nakon trijumfa u trci na 100 metara. S vremenom 19,79 bio je nabrži i u trci na 200 metara i time potvrdio dominaciju u sprinterskim disciplinama. Jamajčanin će imati priliku da osvoji još jednu medalju u štafeti 4 h 100 metara.

Bolt je ponovo bio najbrži, još u krivini je izbio na prvo mesto. Lako je kontrolisao trku i na kraju prvi prošao kroz cilj. Drugo mesto i srebrna medalja pripala je Kanađaninu Andreu de Grasu, dok je treći kroz cilj prošao Francuz Kristof Lametr. Već legendarni atletičar sa Jamajke Jusein Bolt rekao je posle trke da je uvek srećan zbog pobede, ali da je želeo bolje vreme u finalu. "Uvek sam srećan zbog pobede, ali želeo sam brže vreme. Osećao