Crno-beli trijumf Košarkaši Partizana u uzbudljivom meču savladali Trst /blic tv/

Sportal blic 16.09.2016  |  Vladan Tegeltija

Iako je gradonačelnik Trsta prilikom prijema zamolio da Partizan ne bude neumoljiv prema Palakanestro Trstu, da li zbog bratimljenja, opuštanja gostiju ili raspoloženja Italijana, u zatvorenoj utakmici crno-beli su morali pošteno da se namuče ne bi li savladali A2 ligaša sa 81:75.

Partizan je odigrao loše prvu četvrtinu, posebno u fazi odbrane (19:24), ali je boljim pristupom do sredine druge deonice posle pet poena minusa, došao na plus sedam. Ipak zbog nekoliko izgubljenih lopti u seriji, na poluvreme se otišlo sa 41:39 za tim trenera Džikića, koji je dosta rotirao, ali i bio poprilično nezadovoljan partijom svojih izabranika. U nastavku Hečer sa tri trojke i asistencijama odvaja Beogradjane +12 za samo nekoliko minuta.